Фіссури — це унікальні поглиблення на поверхні жувальних зубів, форма і глибина яких завжди різна. Такі поглиблення дуже часто стають місцем скупчення залишків їжі і шкідливих бактерій.

Що таке герметизація фісур у дітей?

Герметизація фісур — це заповнення спеціальною герметизуючою речовиною тих самих заглиблень, з метою запобігти розмноженню шкідливих мікроорганізмів, і розвиток карієсу. Головна відмінність герметика від пломби — склад герметика, в який входять кальцій, фтор і інші корисні елементи, котрі підживлюють зуб.

Іншими словами, герметизація фісур у дітей — це закриття зубних заглиблень корисними для зубів матеріалами. Це відмінна профілактика від появи карієсу на молочних і постійних дитячих зубах! Адже навіть ретельна чистка зубів не завжди здатна ефективно вичистити дуже глибокі зубні впадинки.

Коли показана герметизація фісур зубів у дітей?

Рекомендовано покривати молочні та постійні дитячі зуби герметиком відразу після їх появи.

Важливо! Каріозні процеси в молочних зубах проходять в рази швидше і важливо зберегти їхнє здоров'я для формування правильного прикусу в майбутньому.

Герметизація фісур зубів у дітей має такі показання:

 • Наявність нальоту і плям на заглибленнях фіссур;
 • Скупчення їжі в поглибленнях;
 • Перші прояви фіссурного карієсу;
 • Шорсткість жувальних зубів.

Сучасні методи герметизації фісур проводять для того, щоб:

 • зміцнити емаль зубів;
 • провести профілактику появи карієсу;
 • зупинити карієс на початковій стадії;
 • утворити захисний бар'єр на зубній поверхні від шкідливих мікроорганізмів.

Чи потрібно часто проводити запечатування фісур?

Запечатування фісур має обмежений термін дії. Навіть після такої корисної для зубів процедури, як герметизація фісури зуба герметиком, необхідно регулярно відвідувати кабінет свого стоматолога один раз в 3-6 місяців. Це необхідно для моніторингу стану здоров'я ротової порожнини і правильного розвитку прикусу, а також допоможе вчасно виявити наявність каріозних процесів.

Якісні матеріали для герметизації фісур абсолютно безпечні для здоров'я дітей і несуть в собі тільки корисні для зубів властивості. Навіть після видалення герметизуючої речовини, емаль збереже більш високу опірність до небезпечних бактерій.

Як проходить герметизація фісур молочних зубів?

Герметизація фісур дітям має свій суворий порядок проведення процедури. Далі розглянемо герметизацію фісур молочних зубів поетапно:

 • Очищення зубів спеціальною зубною пастою, яка не містить фтор;
 • Ізолювання зубів від слини і обробка антисептиком, щоб не допустити потрапляння бактерій;
 • Нанесення кислотних розчинів для пористості емалі і кращого проникнення герметика в пори, це необхідно для його максимального прилягання до поверхні зубів.

Після того як герметик нанесли на поверхню зубів, його полімеризуют спеціальною лампою і таким чином остаточно закріплюють на зубній емалі. Залишки зайвого герметика видаляють і формують зубну поверхню таким чином, щоб не порушувався правильний прикус.

Герметизація фісур як профілактика карієсу

Герметизації фиссур зубів дозволяє ефективно попередити розвиток фіссурного карієсу і допоможе при лікуванні на початковій стадії карієсу «білої плями». Як відомо, хороша і своєчасна профілактика захворювань ротової порожнини — запорука доброго здоров'я, економія матеріальних засобів і часу в майбутньому!

Дитяча профілактика карієсу і герметизація фісур — два взаємопов'язані поняття, які здатні помітно поліпшити якість здоров'я ротової порожнини, захистити як молочні, так і постійні дитячі зуби від негативного зовнішнього впливу.

Герметизація фісур ціна в клініці Medissa

Середня вартість такої процедури сильно залежить від місця проведення (місто, регіон), рівня клініки, використовуваних матеріалів і досвідченості лікарів стоматологів. Саме з цієї причини герметизація фісур і ціна в Києві може відрізнятися від вартості процедури в будь-якому іншому місті України.

Детальніше дізнатися про герметизації фісур у дітей і її ціною можна на сайті Medissa в розділі ЦІНИ або під час запису на консультацію і процедуру у адміністраторів клініки.

НАШІ ЛІКАРІ
Корінчук Алла
Головний лікар клініки «Медісса-Поділ». Лікар Стоматолог - Терапевт, Ендодонтист. Дитячий Лікар - Стоматолог
Дурдинець Анна
Дитячий Лікар - Стоматолог
Максименко Ольга
Дитячий Лікар - Стоматолог
Герметизація фісур від
600 грн
Записатися на прийом