Фторування зубів дітям, фото 1

Що таке фторування зубів дітям?

Фторування зубів дітям — обробка поверхні емалі зубів спеціальною речовиною, яка зможе забезпечити зміцнення і насичення зубів іонами фтору. Підсумковим результатом фторування зубів є те, що на поверхні зубів накопичується набагато менша кількість шкідливих бактерій і мікроорганізмів.

Як проходить фторування молочних зубів?

Процес фторування молочних зубів, так само як і фторування постійних зубів, уповільнює і запобігає розвитку карієсу і зубного нальоту. Новітні технології і методи дозволяють стоматолога проводити цю процедуру абсолютно безболісно для пацієнта. Саме тому фторувати зуби можна навіть дітям дошкільного віку.

Існує 2 основні методики фторування зубів — звичайне і глибоке фторування молочних зубів .

Основні переваги процедури фторування зубів у дітей

Для чого роблять фторування зубів? Для того, щоб утворити своєрідну захисну плівку на зубах, яка запобігає негативному впливу кислого середовища на їх стан і утворює надійний захист від появи карієсу.

До основних переваг фторування зубів можуть належати наступні аспекти:

 • фторування підвищує рівень захисту, як молочних, так і корінних зубів, від виникнення карієсу;
 • за рахунок абсолютної безболісності для пацієнтів, процедура легко переноситься навіть маленькими дітьми;
 • фторування зубів у дітей надає не тільки захисний і лікувальний ефект, а й значно відбілює зуби, позитивно впливає на зовнішній вигляд і естетику зубів;
 • процедура дозволить зменшити чутливість емалі до різних подразників;
 • фторування підвищує міцність і довговічність пломбувального матеріалу, що в свою чергу, знижує частоту візитів до стоматолога.

Фторування зубів дітям, фото 2

Етапи проведення фторування молочних зубів

Процес простого фторування зубів відбувається за допомогою спеціальних кап. Капи наповнюються речовиною, яка містить велику кількість фтору та надягаються на зуби на певний час. Також фторування молочних зубів у дітей — це нанесення спеціального фтор-лаку на поверхню зубної емалі. Даний метод не вимагає тривалого підготовчого етапу, процедура проходить швидко і комфортно.

Що таке глибоке фторування зубів у дітей

На відміну від простого і більш поверхневого фторування, глибоке фторування зубів дітям дозволяє заповнювати фтормісткою речовиною навіть найглибші шари зуба, закриваючи в ньому найдрібніші тріщини і можливі дефекти. Глибоке фторування зубів у дітей оздоровлює і зміцнює зубки на більш якісному та глибокому рівні.

Глибоке фторування здійснюється в кілька етапів:

 • Професійне очищення зубів від нальоту і каменів.
 • Обробка зубів двома складами. Спочатку зуби обробляються складами з фторидами, потім наносять спеціальні засоби з солями міді, магнію і гідроксиду кальцію.
 • У проміжках між такими обробками поверхня зубів обов'язково просушується.

Фторування молочних зубів та відгуки про процедуру доводять позитивний вплив фтору на здоров'я, як молочних, так і корінних зубів.

Як доглядати за зубами після процедури фторування дитячих зубів?

Після такої процедури як фторування зубів дитині, існує список рекомендацій, які бажано дотримуватися для того, щоб закріпити і зберегти результат від процедури на більш тривалий період часу:

 • Перші 2-3 дні після процедури фторування дитячих зубів необхідно виключити зі свого раціону занадто холодну або гарячу їжу.
 • Щодня необхідно проводити полоскання ротової порожнини спеціалізованими засобами.
 • Рекомендовано виключати зі звичного раціону продукти, які сприяють появі карієсу.
 • Після фторування необхідно не тільки чистити зуби звичайною щіткою, а й паралельно з нею бажано використовувати зубну нитку. Так як тільки за допомогою нитки можна очистити важкодоступні місця.
 • Періодично (один раз в 3-4 місяці) рекомендовано проходити огляд у свого стоматолога.

Важливо пам'ятати! Якщо після процедури фторування підвищилася чутливість зубної емалі і це викликає неприємні відчуття, необхідно в обов'язковому порядку відвідати стоматолога.

Фторування зубів дітям: ціна в клініці Medissa

Фторування зубів в Києві — процедура маловідома, але дуже ефективна для своєчасної профілактики розвитку карієсу та інших захворювань ротової порожнини.

Фторування зубів дітям: ціна в клініці Medissa

Дізнатися про те, скільки коштує фторування молочних зубів можна, зателефонувавши в наш call-центр в місті Київ: (044) 502-67-77 або (050) 331-41-46 . А також на нашому сайті в розділі ЦІНИ.